Twintig buuttereedners in voorselectie Limburgs Buuttekampioenschap 2020

Twintig buuttereedners in voorselectie Limburgs Buuttekampioenschap 2020

Twintig deelnemers hebben zich dit jaar ingeschreven voor de voorselectiewedstrijden van de Groot Limburgse Buuttekampioenschappen 2020. Dat zijn er vijf minder dan in 2019, maar weer twee meer ten opzichte van 2018. Tot en met gisteren konden buuttereedners zich opgeven bij de organisatie van de jaarlijkse Buuttekampioenschappen, de LVKA. Opvallend is de comeback van Carolien de Bie uit Herten die tussen 2001 en 2004 een paar keer de finale behaalde en daarna uit beeld raakte. Daarnaast doet slechts één oud kampioen een poging naar een nieuwe Limburgse buutte titel: Bjorn Smits uit Nederweert-Eind won in 2018 met de buut Baerke “de werme bekker”.

In 3 voorrondes gaan de deelnemers strijden om een plek in de finale. Deze voorrondes vinden plaats op 18, 19 en 20 november in Schimmert, Grashoek en Dieteren. Op 20 november maakt de jury na afloop van de derde voorronde bekend welke buuttereedners op 10 januari 2020 naar de finale gaan in de oranjerie in Roermond.

Lees hier alles over de deelnemers aan de voorselectie:

18 november 2019 Schimmert, C.V. De Taarbreuk

Gemeenschapshuis Schimmert, Oranjeplein 10, 6333 BD Schimmert

  1. Frank Vroomen uit Puth met De an’dre Jeu
  2. Monique Bertram uit Ransdaal met Fieneke en ut waer
  3. Ron Schmeitz uit Reuver met Breur de taxichauffeur
  4. Joep Smeets uit Landgraaf met 60 jaor herekapper
  5. Robert Walthouwer uit Maastricht met Bèr is dakloos
  6. Jean Heyligen uit Einighausen met Jeanke eigenaar nummerkes omroper kiensjportcentrum
  7. Roger Janssen uit Maastricht met Bèr de wandelaer

19 november 2019 Grashoek, CV de Graasvraeters

Gemeenschapshuis de Ankerplaats, Pastoor Vullinghsstraat 3, 5985 PN Grashoek

  1. Rob Princen uit Weert met Ski verkansie
  2. Theo Nellen uit Heide met Frits Rits der kleermaker
  3. Bjorn Smits uit Nederweert-Eind met In Baerkes optiek
  4. Math Scheepers uit Nieuwstadt met Harie de sjlegter
  5. Toon Aben uit Venray met We zijn er bijna
  6. Charlie Wijen uit Weert met De schoonheidsspecialist
  7. Nils Naus uit Neeritter met Bie de tandjarts

20 november 2019 Susteren-Dieteren, KV de Graasbörgers

Gemeenschapshuis de Koppel, Vleutstraat 22, 6114 KN Dieteren

  1. Robert Buckx uit Berg aan de Maas met Sjtien is vol verwachting
  2. Har Daniëls uit Herkenbosch met Maan de platvootindiaan
  3. Hubert Gijsen uit Maasmechelen met De Rechtvaardige Rechter
  4. Jan Pijnenborg uit Ysselsteyn met Jens mit de lange lens
  5. Maikel Sonnemans uit Herten met De gepensioneerde Welp
  6. Carolien de Bie uit Herten met Vriewilliger bie de Zonnebloem

De volgorde van optreden werd vastgesteld door loting d.d. 31 oktober 2019 in de Harmoniezaal te Susteren.

Kaartverkoop start voor alle verenigingen op 9 november 2019 om 11:00 uur.
De entreeprijs is op alle voorselectie-avonden € 11,-- per persoon.

L11 Alaaf

Veel meer over de vastelaovend vind je op L11Alaaf.nl en op L11 Alaaf Facebook:

Logo 1Limburg