
Zaterdag 28 november 09:00-10:00 op L1 Radio
In deze aflevering te gast Jacques Nijskens van de Historische Groentehof in Beesel. Hij kijkt terug op de oogst van dit seizoen en gaat in op het conserveren van groenten voor de winter, zoals het wecken.
In de reportageserie Buitengewoon gaat Bas van der Zwaan op pad met iemand die zelf heel vaak op pad is. En dan niet met een auto, maar met de benenwagen. Dat is Joha van den Honert die zelf wandelroutes uitzet. Bas loopt een stukje met haar mee in Afferden.
Verder aandacht voor een cursus van het IVN getiteld Gastheerschap Geopark Peelhorst en Maasvallei. Cursusleider Ido de Haan van het IVN vertelt de details. Dat, het uitgebreide weer met Thijs Zeelen en natuurlijk het Limburgse nieuws.
Recept Verfijnd zoetzuur met vergeten groetnen
Door de kookboerderij De Historische Groentehof
Aantal potjes van 200 ml: 10
Maak eerst het suikerwater door alles bijeen te mengen:
180 gram lauw water
180 gram suiker
4 tot 6 gram limoensap
Maak nu het zoetzuur. Meng alle ingrediënten en breng het aan de kook.
Zeef de vaste stukken er dan uit zodat een heldere vloeistof overblijft.
375 ml witte wijn
375 ml witte wijnazijn
180 gram verse gember in plakken
180 gram honing
6 gram gestoten peperkorrels
0,3 schil van plm halve citroenen
1 eetlepel limoensap
375 ml suikerwater
Schil de groenten en snijd ze in blokjes of reepjes. Doe ze in een potje.
Giet het zoetzuur er op. Het zoetzuur moet kokend heet zijn.
Draai de deksel op het potje.
Geschikt om te doen met bijvoorbeeld wortel, asperges, biet, aardpeer, pompoen, pastinaak, courgettes, radijs, komkommer, ui, augurk, schorseneer, witte kool, rode kool, etc. etc. etc.
Natuur en Zo
Iedere zaterdag van 09:00 tot 10:00 uur op L1 Radio speciale aandacht voor het Limburgse land. Met elke week een deskundige gast in de studio bij presentator Robert Janssen, reportages over het buitenleven door Bas van der Zwaan, het weekendweer met Thijs Zeelen en natuurlijk nuttige tuintips.
Verder is er ook Natuur en Zo, op L1 TV. Die tv-serie is mede mogelijk gemaakt door Stichting Het Limburgs Landschap / Stichting Robur

Je kunt ons natuurlijk benaderen met vragen over tuin, balkon of vensterbank. Vragen, opmerkingen of tips? Mail ons via natuurenzo@L1.nl. Meer Natuur en Zo op L1.nl/NatuurenZo