
De komende tijd moeten in onze provincie 4.000 Oekraïense vluchtelingen worden opgevangen. Voor 2.000 mensen is er al een plek gevonden, voor de rest wordt nog gezocht naar geschikte locaties.
De burgemeesters van de 25 Nederlandse veiligheidsregio's vinden dat er snel meer opvangplekken moeten komen, voor Oekraïense en ook voor andere vluchtelingen. Desnoods onder dwang.
Guus Benders is bij de Beerendonck in Venlo, ook daar worden Oekraïners opgevangen,
Er wordt naarstig gezocht naar extra ruimte, bijvoorbeeld in de vorm van leegstaande winkels of kantoorgebouwen. Die moeten dan wel verbouwd worden zodat er mensen kunnen wonen,
Gemeenten denken ook aan leegstaande scholen. Beekdaelen vond bijvoorbeeld een onderkomen dat vrij snel gereed kon worden gemaakt: een leegstaande basisschool in Vaesrade
L1mburg Centraal
Ons nieuws, jouw verhaal, dagelijks om 17:30 op L1 TV
Meer L1mburg Centraal op L1.nl/L1mburgCentraal