
Knuffelen mag weer in verpleeghuizen, LWV, MKB en de LLTB willen snel bestuurlijke rust in Limburg, proef met 'groene' waterkrachtcentrale in Borgharen en meer Limburgs nieuws
L1mburg Centraal van donderdag 8 april 2021:
Met de volgende onderwerpen:
Knuffelen mag weer in verpleeghuizen
Een onbeschrijflijk gevoel, zo reageren de ouderen in zorgcentra die vanaf nu, na bijna een jaar weer eens ouderwets geknuffeld konden worden. Dat mag in zorgcentra waar minimaal 80 procent van de bewoners gevaccineerd is. Want daar zijn de coronamaatregelen vanaf vandaag flink versoepeld en hoeft er bijvoorbeeld ook geen mondkapje meer gedragen te worden. Zo ook bij De Dormig in Landgraaf.
'Snel bestuurlijke rust nodig in Limburg'
Door de interne problemen komt de provinciale politiek niet toe aan dringende lopende zaken in onze provincie. Het herstel van Limburg moet weer boven op de agenda komen. Die oproep doen het LWV, MKB Limburg en de LLTB. Ze doelen op de bestuurscrisis die in Limburg is ontstaan door het opstappen van twee gedeputeerden vanwege betrokkenheid bij de affaire rond de ontslagen IKL-directeur Herman Vrehen. Sinds die tijd zit Limburg met een onvolledig bestuur en lopen er onderzoeken naar die affaire en naar de rol van onder meer de gouverneur. We praten erover verder met Giel Braun, voorzitter van de LWV,
Proef met 'groene' waterkrachtcentrale Borgharen
In Borgharen wordt deze week gewerkt aan een groene toekomst. Een drijvende, 'visvriendelijke' waterkrachtcentrale moet huishoudens en bouwprojecten langs het water - in de toekomst - gaan voorzien van groene stroom. Maar dan moet eerst getest worden of het allemaal werkt.
Daemen en Sinschek in Ronde van Turkije
Stijn Daemen en Nils Sinschek kunnen eindelijk hun eerste wielerwedstijd van het seizoen gaan rijden. Ze starten zondag in de Ronde van Turkije, en achtdaagse koers met zowel vlakke ritten als ook bergetappes. De twee Limburgers mogen zich direct gaan meten met renners van het hoogste niveau.
Presentatie: Kirsten Paulus
L1mburg Centraal
Ons nieuws, jouw verhaal, dagelijks om 17:30 op L1 TV
Meer L1mburg Centraal op L1.nl/L1mburgCentraal