L1mburg Centraal - 20 maart 2023

L1mburg Centraal - 20 maart 2023

Crisis binnen het CDA, Sint Joepmarkt als vanouds weer in de binnenstad van Sittard. Dit en ander nieuws uit Limburg in L1mburg Centraal

L1mburg Centraal van maandag 20 maart 2023:

Met de volgende onderwerpen:

Crisisberaad bij het CDA

Opnieuw crisisberaad binnen het CDA. Dinsdag praat de top van de fractie met alle regionale voorzitters over de toekomst van het eens zo machtige CDA. Aanleiding is de mokerslag bij de Provinciale Statenverkiezingen afgelopen woensdag. Het CDA leed een historische nederlaag. Bij het crisisberaad liggen cruciale vragen op tafel: moet het CDA in het kabinet blijven en kan Wopke Hoekstra partijleider blijven? In de studio is Theo Bovens, CDA-lijsttrekker in de Eerste Kamer.

Bekijk hier de hele reportage

BBB start coalitiegesprekken in provinciehuis

Terwijl het CDA in Limburg zijn wonden likt, moet er in het provinciehuis een nieuwe coalitie worden gesmeed. De BBB die ruim 86.000 stemmen haalde in onze provincie - goed voor tien zetels - heeft het voortouw genomen en politiek zwaargewicht Jan Schrijen als verkenner.

Bekijk hier de hele reportage

Scheepvaart op Julianakanaal hervat

Na een stremming van bijna een maand en een kostenpost voor de scheepvaart van vele duizenden euro's kan het Julianakanaal bij Urmond weer bevaren worden. Het kanaal ging dicht nadat er bij werkzaamheden een damwand beschadigd raakte en er een lek ontstond. Dat is nu gedicht, maar daarmee zijn de knelpunten op het water in Limburg nog niet opgelost.

Bekijk hier de hele reportage

Mark Flekken in Nederlands elftal

Het Nederlands elftal is begonnen aan de voorbereiding op de kwalificatiewedstrijden richting het EK van 2024. Vrijdag staat de eerste wedstrijd op het programma tegen Frankrijk. Alle spelers verzamelden zich maandag in Zeist en daarbij was ook doelman Mark Flekken uit Bocholtz, die afgelopen WK nog ontbrak.

Bekijk hier de hele reportage

Marktseizoen start met Sint Joepmarkt in Sittard

De eerste Nederlandse jaarmarkt is altijd in Sittard. De Sint Joepmarkt stamt uit de tijd van Napoleon, ruim 200 jaar geleden. Een goede start in Sittard belooft veel goeds zeggen ze. Maar marktlui zeggen veel. Ook dat is traditie.

Bekijk hier de hele reportage

Presentatie: Fabienne Nijsten

L1mburg Centraal

Ons nieuws, jouw verhaal, dagelijks om 17:30 uur op L1 TV
Meer L1mburg Centraal op L1.nl/L1mburgCentraal

L1mburg Centraal - 6 juni 2023

L1mburg Centraal - 6 juni 2023

Woensdag meer bewolking en een bui, daarna zonnig en warmer

Woensdag meer bewolking en een bui, daarna zonnig en warmer

Op verzeuk op bezeuk: Ylka Kolken

Op verzeuk op bezeuk: Ylka Kolken

Ruud & Rian: 100 vrijwilligers in één spektakelstuk in Meijel

Ruud & Rian: 100 vrijwilligers in één spektakelstuk in Meijel

De Vergulde Voorgloeier: heftig spul van Tim

De Vergulde Voorgloeier: heftig spul van Tim

Limburg van Boven: Kasteel Heysterum in Linne

Limburg van Boven: Kasteel Heysterum in Linne

Programma's