
Luister hier naar het uitgebreide interview met Frans. De hoogte- en de dieptepunten, de lach en de traan.
De koning van de polonaise, een rasentertainer pur sang, een podiumbeest. Aan stoppen denkt Frans Theunisz nog lang niet. Ook niet nu hij 75 kaarsjes mag uitblazen. Die mijlpaal is voor L1-programmamaker Sjoerd Duijkaerts een mooie gelegenheid om de Maastrichtse zanger eens uitgebreid te interviewen.
Het is een verrassend openhartig gesprek geworden. Theunisz vertelt over zijn carrière, maar ook over zijn privéleven. De successen komen voorbij, maar ook de pijnlijke momenten.
Muzikale hoogtepunt
Als klein jongetje liep hij, zodra er een harmonie door de straat kwam, trommelend mee. Later ging hij drummen in rockbands. Zijn muzikale hoogtepunt is natuurlijk Sjeng aon de geng. Anekdotes over het ontstaan van dat nummer, maar ook over de hoogtijdagen van de Nachraove komen voorbij.
Je hebt mensen die zeggen: "Ik wil nog een hit en nog een hit." Ik heb het allemaal gehad, Sjoerd. Ik heb genoten... Frans Theunisz
Privé
Opvallend is de openheid waarmee hij over zijn privéleven vertelt. Verhalen over verlies, verdriet, vreugde, schuld en zelfreflectie. We kennen Frans Theunisz vooral als entertainer, maar zodra het over zijn broers gaat horen we een gevoelsman. Het is een aangrijpende anekdote over het overlijden van beide broers.
Er wordt niet alleen teruggeblikt, het vizier wordt ook op de toekomst gericht. Voorlopig blijven de schijnwerpers op hem gericht. Ook op z’n 75e blijft Sjeng aon de geng.

Uitzending
Het interview met Frans Theunisz hoorde je zaterdag 23 januari om 15:00 in Plat-eweg ook op L1 Radio. Het interview in dit bericht heeft 15 minuten bonusmateriaal.
Plat-eweg
Elke zaterdag drie uur lang van 13:00 tot 16:00 uur. Van maandag tot en met woensdag tussen 19:00 en 20:00 uur telkens een uur herhaling. Op donderdag en vrijdag zijn er weer verse uitzendingen vol Limburgstalige muziek.
24/7 op L1.nl/PlatEweg of plateweg.nl.
Luister L1 Radio via L1.nl/Radio of op FM 95.3 en 100.3. L1 Radio is ook via DAB+ te beluisteren, op kanaal 7A.