Blog: L1 haalt banden aan met lokale omroepen

Blog: L1 haalt banden aan met lokale omroepen

Blog van Leo Hauben, hoofdredacteur van L1

We gaan iets moois doen. Samen met zes andere regionale omroepen begint L1 vanaf februari een project waarbij in totaal 28 journalisten extra worden ingezet. Vier plekken komen in Limburg. Ons doel: samenwerking tussen regionale en lokale omroepen versterken. De L1-redactie wordt een jaar lang met vier redacteuren/verslaggevers uitgebreid.

Het gaat op de eerste plaats om het verbeteren van de online nieuwsvoorziening op lokaal niveau. L1 is van plan de vier extra redacteuren te detacheren bij de lokale omroepen in Horst aan de Maas, Venray, Peel en Maas en Echt-Susteren. Onze redacteuren zullen daar berichten en verhalen maken voor de lokale websites en een aantal verhalen zal tevens landen op ons nieuwsplatform 1Limburg (web en app) of op L1 TV. Kortom, beide partijen worden er beter van.

Ik hoop dat dit project de aanzet zal blijken voor een blijvende intensieve samenwerking met lokale omroepen.

De inzet van landelijk 28 extra journalisten is mogelijk door de Subsidieregeling samenwerking en innovatie regionale omroep van het Ministerie van OCW. In totaal is twee miljoen euro beschikbaar voor één jaar. Het project moet leiden tot verbetering van de journalistieke basisinfrastructuur, zodat ook lokaal de journalistiek haar controlerende taken beter kan uitvoeren. Ik hoop dat dit project de aanzet zal blijken voor een blijvende intensieve samenwerking met lokale omroepen.

Overigens heeft L1 al een andere vorm van samenwerking met een aantal lokale omroepen. We verzorgen voor deze omroepen een paar keer per dag een radiobulletin, op basis van de berichtgeving van 1LImburg.

Het motto is wat mij betreft: durf samen te werken.

Aan de ene kant werken we steeds meer samen met lokale omroepen en aan de andere kant is onze landelijke samenwerking met de NOS nog nooit zo goed geweest. En die samenwerking wordt per 4 januari verder uitgebreid met het NOS Journaal Regio om 18:15 uur op NPO2.

Samenwerking zit in de genen van L1. In 2014 leidde dat zelfs tot een gezamenlijke website en app van L1 en De Limburger, een voor Nederland uniek publiek-private samenwerking. 1Limburg is een groot succes geworden, ook al is De Limburger er na drie jaar uitgestapt. Ik heb er alle vertrouwen in dat in de publieke sector de samenwerkingsverbanden een langer leven hebben. Want het motto is wat mij betreft: durf samen te werken.

Leo.Hauben@L1.nl
| 8 november 2020

Interesse in een baan bij L1? Kijk op https://l1.nl/vacature-l1/

Venloop zondag 26 maart te zien op L1 TV

Venloop zondag 26 maart te zien op L1 TV

Muziekfabriek 2021: The Waiting

Muziekfabriek 2021: The Waiting

Weet wat je vergeet: de juiste toets niet meer kunnen vinden

Weet wat je vergeet: de juiste toets niet meer kunnen vinden

Limburg Doc: Gé Reinders, de film

Limburg Doc: Gé Reinders, de film

Zo kijkt Marc uit Puth terug op zijn John Siebers Publiekspriés 2023

Zo kijkt Marc uit Puth terug op zijn John Siebers Publiekspriés 2023

De Vergulde Voorgloeier: Poolse Frank

De Vergulde Voorgloeier: Poolse Frank

Programma's